Projekt “Što radi programer?” financiran iz donacije HEP d. o. o. ”SVJETLO NA ZAJEDNIČKOM PUTU” – dodjela nagrada na MIPRO CE 2024

Društvo kibernetičara Rijeka objavilo je drugu godinu zaredom natječaj za najbolji crtež učenika od 1. do 4. razreda te je u okviru Hrvatskog dana savjetovanja “Računala u obrazovanju” međunarodnog skupa MIPRO 2024, 21. svibnja 2024. godine održana hibridna dodjela nagrada za izradu najljepšeg crteža na temu “Što radi programer?”.
Ove je godine svaka škola mogla prijaviti samo 5 učeničkih crteža. Na natječaju je sudjelovalo ukupno 48 učenica i učenika od 1. – 4. razreda iz sljedećih 9 osnovnih škola:

• Osnovna škola Pećine, Rijeka
  • Osnovna škola Gornja Vežica, Rijeka
  • Osnovna škola Turnić, Rijeka
  • Osnovan škola “Brajda”, Rijeka
  • I. osnovna škola Čakovec
  • Osnovna škola Mrkopalj
  • Osnovna škola Ivanke Troha Fužine
  • Osnovna škola “Vjekoslav Klaić”, Garčin, Područna škola Trnjani
  • Katolička osnovna škola, Šibenik

Kako se članovi Društva kibernetičara nisu mogli odlučiti koji su crteži najbolji, SVI sudionici ovog natječaja su pobjednici!

I ovoga su puta, učenici sa svojim mentorima bili prisutni na međunarodnoj konferenciji “Računala u obrazovanju” u online okruženju i uživo. Svi su sudionici dobili od Društva kibernetičara Rijeka priznanja za sudjelovanje. Tom prigodom učenici OŠ Pećine su recitirali pjesmicu “Andor”autorice prof. dr. sc. Marine Čičin-Šain.

Hvala našem donatoru Hrvatskoj elektroprivredi (HEP-u) koja nam je omogućila ostvarenje želje za poticanje kreativnosti mladih u STEM području te tiskanje posebnog izdanja publikacije Bilten Društva kibernetičara Rijeka “Što radi programer?”. U publikaciji su objavljeni svi učenićki crteži i pjesmice za djecu autorice prof. dr. sc. Marine Čičin-Šain. Sredstvima donacije izrađeni su i plakati koji su bili izloženi u kongresnom holu Grand hotela Adriatic tijekom svih pet dana održavanja savjetovanja “Računala u obrazovanju” na međunarodnom skupu MIPRO 2024 od 20. do 24. lipnja 2024. godine u Opatiji.

Zahvaljujući našem donatoru HEP-u, svaki sudionik u ovom natječaju dobit će na poklon i spomenutu publikaciju.