Natječaj za najbolji crtež “Računalo budućnosti”

Poštovani svi,
Društvo kibernetičara Rijeka promiče informatiku, računalstvo, nove informacijske i komunikacijske tehnologije. Posebno je posvećeno popularizaciji svih tih novih tehnologija u ranoj dobi. Radi poticaja interesa djece za korištenjem informatičkih tehnologija u svim nastavnim predmetima raspisujemo ovaj natječaj za najbolji crtež
na temu “Računalo budućnosti”.
Sudionici su djeca koja pohađaju niže razrede (od 1. do 4. razreda) osnovnih škola sa svojim učiteljima/učiteljicama i nastavnicima/nastavnicama.

Dvije kategorije nagrada:

1. Ručna izrada crteža bilo kojom tehnikom skenirana i snimljena u datoteci zapisa oblika JPEG.
  2. Izrada crteža koristeći digitalne alate.

Uz crteže treba biti opis crteža i ime i prezime djeteta.

Napomena:

• Crteži trebaju biti izrađeni u školi, bez pomoći roditelja.
  • Jedan razred može se natjecati u jednoj ili obje kategorije

Način dostave crteža:

• Radove šalje učiteljica/učitelj, nastavnica/nastavnik učitavanjem istih na disk te
    slanjem potvrdnog e-maila na drustvokiberneticararijeka@gmail.com
  • Poveznica na disk: RAČUNALO BUDUĆNOSTI
  • Sadržaj e-maila:
    predmet: “Prijava na natječaj “Računalo budućnosti”
    sadržaj: ime i prezime djeteta, naziv crteža, ime i prezime učiteljice/učitelja, nastavnika/nastavnice i naziv i adresu škole.

Krajnji rok: 10. svibnja 2023. godine (do 24.00 sata)
Dodjela nagrada bit će u hibridnom obliku (uživo i online) 23. svibnja 2023. godine u Opatiji u Grand hotelu Adriatic na “Hrvatskom danu” savjetovanja Računala u obrazovanju u okviru 46. međunarodnog skupa za informacijsku, komunikacijsku i elektroničku tehnologiju (MIPRO).
Crteže će proijeniti Povjerenstvo kojeg čine članovi Društva kibernetičara Rijeka i Udruge MIPRO.
“Hrvatski dan” savjetovanja Računala u obrazovanju je dan kada hrvatski učitelji i nastavnici izlažu svoje stručne i znanstvene radove na hrvatskom jeziku.

Veselimo se Vašim crtežima i našem “hibridnom” susretu!
Srdačan pozdrav svima :-),
Društvo kibernetičara Rijeka