Održan treći sastanak Erasmus+ projektnog tima “CybeMEMA – Cybernetics in Early Childhood Education – MEMA as a Teaching Method” u Istanbulu

U školi Zubeyde Hanim Ortaokulu u Istanbulu u Turskoj održan je treći sastanak  projektnog tima Erasmus+ projekta CybeMEMA – Cybernetics in Early Childhood Education – MEMA as a Teaching Method (2022-1-PL01-KA220-SCH-000096129). Aktivnosti na projektu trajale su više dana, a za naše Društvo kibernetičara Rijeka najzanimljiviji je bio dan 4. listopada 2023. kada je prof. dr. sc. Marina Čičin-Šain održala predavanje na engleskom jeziku, a simultano je prevodio na turski jezik profesor Omer Faruk Metin. Slušatelji i slušateljice bili su učitelji i učiteljice iz Istanbula koji su vrlo zainteresirano pratili ovo predavanje. Osim njih, predavanju su prisustvovali i nastavnici i ravnatelji iz Društvene škole Zamošć iz Poljske i Prve osnovne škole iz Čakovca. Te škole su partneri na ovom projektu. Nakon predavanja slijedila je vrlo zanimljiva diskusija.

Cilj ovog projekta je osuvremeniti, testirati, primijeniti i učiniti međunarodno vidljivom MEMA metodu za učenje programiranja i razvoj logičkog razmišljanja bez upotrebe računala kod djece osnovnoškolskog uzrasta koju je osmislila prof. dr. sc. Marina Čičin-Šain, a na razvoju koje se priključila izv. prof. dr. sc. Snježana Babić.

Zahvaljujemo se na izvrsnom prijemu i organizaciji naših partnera iz škole Zubeyde Hanim Ortaokulu u Istanbulu u Turskoj i voditeljima ovog Erasmus+ projekta iz Društvene škole Zamošć te svim sudionicima iz drugih partnerskih institucija na suradnji. Veseli

o se sljedećem susretu!