Natječaj za izradu crteža na temu “Što radi programer?”

Poštovani svi,

Društvo kibernetičara Rijeka promiče informatiku, računalstvo, nove informacijske i komunikacijske tehnologije. Posebno je posvećeno popularizaciji svih tih novih tehnologija u ranoj dobi. Radi poticaja interesa djece za računalno programiranje i korištenje informatičkih tehnologija u svim nastavnim predmetima raspisujemo ovaj natječaj za najbolji crtež na temu “Što radi programer?“.
Sudionici su djeca koja pohađaju niže razrede (od 1. do 4. razreda) osnovnih škola sa svojim učiteljima/učiteljicama i nastavnicima/nastavnicama.

Dvije kategorije nagrada:

1. Ručna izrada crteža bilo kojom tehnikom skenirana i snimljena u datoteci zapisa oblika JPEG.
  2. Izrada crteža koristeći digitalne alate.

Uz crteže treba biti opis crteža i ime i prezime djeteta.

Napomena:

• Crteži trebaju biti izrađeni u školi, bez pomoći roditelja.
  • Jedan razred može se natjecati u jednoj ili obje kategorije
  • Svaka škola može sudjelovati s najviše 5 (pet) crteža

Način dostave crteža:

• Radove šalje učiteljica/učitelj, nastavnica/nastavnik učitavanjem istih na disk te
    slanjem potvrdnog e-maila na drustvokiberneticararijeka@gmail.com
  • Poveznica na disk: ŠTO RADI PROGRAMER?
  • Sadržaj e-maila:
    predmet: “Prijava na natječaj – Što radi programer?”
    sadržaj: ime i prezime djeteta, naziv crteža, ime i prezime učiteljice/učitelja, nastavnika/nastavnice i naziv i adresu škole.

Krajnji rok: 10. svibnja 2024. godine (do 24.00 sata)
Dodjela nagrada bit će u hibridnom obliku (uživo i online) 21. svibnja 2024. godine u Opatiji u Grand hotelu Adriatic na “Hrvatskom danu” savjetovanja Računala u obrazovanju u okviru 47. međunarodnog skupa za informacijsku, komunikacijsku i elektroničku tehnologiju (MIPRO).
Crteže će procijeniti Povjerenstvo kojeg čine članovi Društva kibernetičara Rijeka i Udruge MIPRO.
“Hrvatski dan” savjetovanja Računala u obrazovanju je dan kada hrvatski učitelji i nastavnici izlažu svoje stručne i znanstvene radove na hrvatskom jeziku.

Veselimo se Vašim crtežima i našem “hibridnom” susretu!
Srdačan pozdrav svima 🙂
Društvo kibernetičara Rijeka