Na Trsatskoj gradini održano predavanje o „unplugged“ metodi Mema na inicijativu grupe profesora matematike i fizike iz Poljske

U četvrtak (16.6.2022.) našu Rijeku posjetila je grupa profesora matematike i fizike iz Poljske, kako bi se na vlastitu inicijativu upoznali s načinima primjene „unplugged“ metode Mema za rano učenje programiranja u nastavi. U prekrasnom okruženju Trsatske gradine, s početkom u 17:00 sati, izvorna autorica ove metode prof. dr. sc. Marina Čičin-Šain održala je jednosatno predavanje o primjeni metode Mema u nastavi. Kako učenje programiranja i matematika idu „ruku pod ruku“, naši gosti – profesorice i profesori iz Poljske tijekom predavanja pronalazili su poveznice primjene metode Meme u učenju matematike i fizike radi razvoja logičkog načina razmišljanja u svojoj nastavi te su iskazali daljnji interes za suradnjom u budućim aktivnostima.