Kanal RI – Planet RI: O projektu Mema i Danu društva kibernetičara

Na našoj lokalnoj televiziji Kanalu RI u emisiji Planet Ri 16. 2. 2024. godine u 17.00 sati gostovale su članice našeg Društva prof. dr. sc. Marina Čičin-Šain  i izv. prof. dr. sc. Snježana Babić. Emisiju je vodila gospođa Sara Ivelja Ćiković.  U emisiji je prof. dr. sc. Marina Čičin-Šain pričala o ključnim danima stvaranja njene Meme do prijevoda metode na engleski, turski i poljski jezik u okviru Erasmus+ projekta. Također, u emisiji javnost je informirana o počecima stvaranja našeg Društva kibernetičara koje ove godine slavi svoj 57. rođendan. Prisjetili smo se tako osnivača prof. dr. sc. Pavle Dragojlovića (pok.) i važnosti koje je Društvo imalo u to vrijeme prvih računala u Primorsko-goranskoj županiji i gradu Rijeci. Isto tako u emisiji je istaknuto da je naša tajnica Tihana Welle, dipl. oec. članica s najdužim članstvom našeg Društva od 1973. godine.

O čemu se sve razgovaralo, pogledajte u dostupnoj snimci ….

Snimku emisije možete pogledati: Emisija Planet Ri na Kanalu Ri

Hvala cijeloj ekipi Kanala Ri na vrlo ugodnoj atmosferi, a posebno gospodinu glavnom uredniku Igoru Rivettiju i gospođi voditeljici Sari!