Igrokaz “Moje računalo” i radionica “Kako računalo pamti” – Znanstveni dan OŠ Gornja Vežica

U ponedjeljak 13. 11. 2023. u Osnovnoj školi Gornja Vežica u Rijeci povodom njihovog obilježavanja znanstvenog dana održana je pozvana radionica “Kako računalo pamti?”.  Sudionici prve radionice bili su učenici dvaju prvih razreda sa svojim učiteljicama Svetlanom Vukić i Karinom Felker. Radionicu su održale članice naše Udruge prof. dr. sc. Marina Čičin-Šain i izv. prof. dr. sc. Snježana Babić kojoj je prisustvovala i tajnica naše Udruge Tihana Welle. Posebno je bilo zanimljivo kada su učenici uz podršku svojih učiteljica glumili Korisnika, Ulaz, Izlaz, Obradu i Prijateljicu u igrokazuMoje računalo” kojeg je pred puno godina osmislila i napisala naša profesorica Marina Čičin-Šain (sadržaj igrokaza možete pročitati na mrežnoj stranici: http://www.magistra-nova.hr/dokuwiki_pocetnica/doku.php?id=igrokaz#pocetnica_programiranja). Učenici su bili izvrsni glumci, ujedno su kroz igrokaz ponovili sadržaj radionice, a što je izvorni obrazovni cilj primjene istoga u nastavi ranog učenja programiranja i logičkog razmišljanja pri primjeni metode Mema.

Hvala za poziv i organizaciju radionice ravnateljici škole Bojani Matešin.

Hvala svim učenicima i njihovim učiteljicama na suradljivosti tijekom radionice, zanimljivim pitanjima i odgovorima o tome kako računalo pamti i održanom  igrokazu.

Radujemo se budućoj suradnji, i naravno, sljedećem igrokazu “Moje računalo”….

I za kraj, nekoliko zabilježenih trenutaka ….